بهبود رتبه الکسا یک کار ساده میباشد اما بسیاری از وبمستران و وبلاگ نویسان سایت های مبتدی همیشه با مشکل مواجه هستند و توانایی کاهش رتبه الکسای خود را ندارند ؛ ما امروز به شما کمک میکنیم تا با ۴ راه حل ساده رتبه الکسا خود را بهبود ببخشید.

رتبه الکسا چیست ؟

الکسا یک شرکت تحلیل وب سایت است که متعلق به شرکت آمازون می باشد.
آن ها وب سایت ها را بر اساس فاکتورهایی مثل درصد خروج کاربران در اولین بازدید،آمار بازدید روزانه صفحات، مدت زمان سپری شده کاربران در سایت و … رتبه بندی می کنند.
رتبه بندی الکسا بصورت روزانه بروزرسانی می شود و ۹۹ درصد اطلاعات مربوط به رتبه بندی وبسایت های سراسر جهان را بصورت صحیح نشان می دهد.
مطمئنا هر مدیر وبسایتی می خواهد که در رنک بندی الکسا رتبه خوبی را بدست بیاورد.

ما در ادامه به روش هایی که باعث می شود رتبه الکسای سایت شما افزایش پیدا کند می پردازیم.

۱- نصب کردن تولبار الکسا
یکی از راه های بسیار مفید برای افزایش رتبه الکسای سایت،نصب تولبار الکسا است.
تولبار الکسا را نصب و بصورت روزانه از سایت خود بازدید کنید.
تولبار یا همان نوار ابزار الکسا اطلاعات فعالیت وبسایت شما را به سرورهای الکسا ارسال می کند و سرورها نیز اطلاعات دریافتی مربوط به فعالیت وبسایت را که از نوار ابزار دریافت کرده اند ذخیره می کنند.

برای نصب تولبار الکسا اینجا کلیک کنید

۲- درج محتوای منحصر به فرد

ممکن است در وبسایت تان در مورد موضوعات مختلفی مطلب بنویسید.
اما مهم ترین چیز، تولید محتوای یونیک و خاص است.
بنابراین سعی کنید به هیچ وجه محتوای خود را از سایت های دیگر کپی نکنید.

و البته گوگل هم عاشق مطالب و محتوای منحصر به فرد است.
تولید محتوای منحصر به فرد باعث کاهش آمار خروج کاربران در اولین بازدید(Bounce rate) از سایت شما و بهبود رتبه سایت تان می شود.
اگر این مورد را عملی کنید، وبسایت های دیگر هم دوست دارند که لینک مطالب و محتوای شما را در سایت خود قرار دهند و به این صورت می توانید به طور طبیعی برای سایت خود بک لینک تهیه کنید که به افزایش رتبه سایت شما و افزایش اعتبار سایت شما می افزاید.

۳- بروزرسانی محتوای سایت به طور مرتب

بازدید کنندگان همیشه در سایت شما دنبال مطالب و اطلاعات جدید هستند.
اگر بصورت روزانه محتوای خود را تولید و نشر دهید و همچنین مرتب آنها را بروزرسانی کنید، قطعا زودتر به نتیجه می رسید و این باعث رشد ترافیک سایت شما و در نتیجه افزایش رتبه الکسای سایت خواهد شد.

بهبود رتبه الکسا
افزایش رتبه الکسا

۴-مطالب خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

امروزه شبکه های اجتماعی مخاطبان زیادی را از سراسر دنیا جذب کرده پس لازم است تا شما در شبکه های اجتماعی مختلف مثل (Instagram , telegram , Twitter , Reddit , Facebook) مطالب خود را مرتبا منتشر کنید.

این فعالیت ها در شبکه های اجتماعی همچنین میتواند تاثیر مهمی در سئو سایت شما نیست بگذارد پس انتشار مطالب سایت در شبکه های اجتماعی امری اجباری میباشد.

 

نتیجه گیری

این ۴ روش را میتوان اصلی ترین و ساده ترین راه های بهبود رتبه الکسا دانست . توجه داشته باشید رتبه الکسا چندان ارزشی ندارد پس نگران رتبه الکسا خود  نباشید ؛ بهتر است وقت خود را صرف سئو سایت خود کنید بهینه سازی موتور های جستجو بهترین روش در بهبود سایت شما از نظر رتبه است پس فقط تمرکز خود را بر روی سئو سایت خود بگذارید

منبع:

ALEXA