سئو چیست؟

سئو چیست؟ سئو تلفظ واژه « SEO » که مخفف عبارت انگلیسی « Search Engine Optimization » می باشد ، این عبارت به معنای “بهینه سازی موتورهای جستجو” است.

مفهوم ” عملیات و فرایندهای بهینه سازی صفحات وب به منظور ایندکس مناسب آنها و کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجوی وب ” همانند گوگل، بینگ، یاهو و … می باشد.

به عبارت دیگر، سئو سایت (SEO Marketing)؛ هدفمندترین نوع بازاریابی دیجیتال است و به فرایندی متشکل از مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که به قرار گرفتن لینک یک وب سایت در ابتدای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) و افزایش بازدیدکنندگان یک وب سایت از طریق جستجوهای طبیعی یا ارگانیک منتهی می شود.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از خدماتی است که توسط تیم مدیا۹۸ انجام میشود

نتایج گوگل بر چه اساسی رتبه بندی می شوند؟

فهرست نتایج جستجو با توجه به موتورهای جستجوی وب، الگوریتم های مخصوص آنها، موقعیت مکانی، تاریخچه و الگوی جستجوی کاربران و تعامل آنها با محتوای سایت ها رتبه‌بندی می‌شوند و یک متخصص سئو برای پیشبرد اهداف پروژه سئو سایت باید همه آنها را مد نظر داشته باشد.

سئو چیست؟ خدمات سئو و بهینه سازی سایت
نتایج گوگل بر چه اساسی رتبه بندی می شوند؟

هر موتور جستجو، با الگوریتم ها و معیارهای خاص خود، صفحات وب را رتبه بندی نموده و معمولا آنها را افشا نمی کند، ولی متخصصان سئو در سراسر دنیا با توجه به کمترین اطلاعاتی که به ویژه از الگوریتم های گوگل منتشر می شوند، تجربه ها و همچنین نتایج مطالعات موردی خود، به حدود ۲۰۰ فاکتور مهم برای رتبه بندی دست یافته اند.

برخی از مهمترین فاکتور های سئو عبارتند از؛ ایجاد محتوای با کیفیت بر اساس تحقیق کلمات کلیدی و متناسب با نیاز مخاطب، اصلاح ساختار سایت و لینک سازی داخلی، طراحی ریسپانسیو و موبایل فرندلی بودن صفحات وب، افزایش سرعت لود سایت و SSL که با عنوان سئو داخلی از آن یاد می شود و همچنین سئوی خارج از سایت، بک لینک، سئوی محلی و … نیز وجود دارند که به افزایش رتبه سایت شما کمک می کنند.

انتخاب کلید واژه صحیح

انتخاب کلید واژه باید با دقت و پس از بررسی های لازم انتخاب شود، چرا که در صورت انتخاب یک کلید واژه نامناسب که توسط افراد کمی در اینترنت جستجو می شود، کلیه فعالیت های شما یعنی طراحی و راه اندازی یک سایت، درج مطالب و هزینه های جانبی آن به هدر رفته و بازدید کننده ای را برای سایت شما به ارمغان نخواهد آورد.

هدف اصلی سئو

هدف فعالیت هایی که با عنوان سئو در سایت ها انجام می شود؛ کسب رتبه های بالاتر و در بهترین حالت رتبه اول صفحه وب مورد نظر در نتایج موتورهای جستجو می باشد.
متخصصان سئو تلاش می کنند که رتبه بالایی در موتورهای جستجو با توجه به کلیدواژه ی متناسب با نوع فعالیت، شغل و بیزینس، نام شخص و یا خدمات مرتبط با آن فرد را کسب کنند.
اصولا هدف نهایی فردی که از متخصص سئو برای بهینه سازی سایت و صفحات وبِ خود کمک می گیرد؛ رسیدن به نوعی سود و معمولا مادی است.

پس تا حدودی می شود اینگونه نتیجه گیری کرد که سئو یعنی تبلیغاتی هدفمند که منتهی به سود خواهد شد.

سئو به چه معناست ؟ - سئو سایت
خدمات سئو به چه معناست ؟ چه سودی برای ما دارد؟

سئو سایت تاثیر کاملا مستقیمی در بازدهی چند برابر و فروش محصولات شما خواهد داشت و به نوعی سئو سایت یک امر اجباری و ضروری برای هر سایتی که هدف خاصی دارد میباشد و برای افزایش فروش باید سایت خود را سئو کنید

اهداف سئو را به طور کلی میتواند این گونه توصیف کرد:

 افزایش بازدید سایت از طریق موتور های جستجو

 افزایش فروش چند برابر محصولات

 باعث برند سازی میشود

 ارزان تر و بهتر از تبلیغات

سئوی درون صفحه و سئوی بیرون صفحه (OFF & ON PAGE SEO)
سئوی داخلی و سئوی خارجی چیست؟

سئوی درون صفحه یا داخلی چیست؟ (On Page SEO)

سئوی داخلی یا درون صفحه به مجموعه فعالیت های گفته میشود که به کنترل مستقیم کد ها و فعالیت هایی از جمله تولید محتوا ، اصلاح پیوند یا لینک ها و بهینه سازی صفحات سایت گفته میشود . به طور کلی میتوان گفت تمام فعالیت هایی که شما در داخل سایتتان انجام میدهید و آن ها را سئو میکنید اصطلاحاً به آن سئوی داخلی یا درون صفحه (On Page SEO) گفته میشود. سئوی داخلی قبل از سئوی خارجی یا بیرون صفحه (Off Page SEO) انجام میشود و مجموعه کار هایی که داخل سایت انجام میشود (بهینه سازی تصاویر سایت ، لینک ها ، تولید محتوای سئو شده و…) که باعث میشود شما در نتیج گوگل به خوبی دیده شوید را سئوی داخلی میگویند.

سئوی خارج صفحه یا سئوی خارجی چیست؟ (OFF Page SEO)

سئو بیرون صفحه یا خارجی (Off Page SEO) سئو بیرون صفحه شامل ۷۰ درصد از سئوی کلی سایت می باشد . همانطور که از نام آن پیداست برای انجام آن نیازی به دسترسی به پنل داخلی وب سایت نداریم و تمام مراحل در خارج از سایت انجام خواهد گرفت.

مجموعه ای از فعالیت ها که ما در شبکه های اجتماعی (مانند تلگرام ، اینستاگرام ، فیسبوک و…) ، انجمن ها (Forum) ، بک لینک ها(لینک هازی) و تبلیغات در وب سایت ها انجام میدهیم را میتوان سئوی خارج صفحه یا خارجی (Off Page SEO)نامید.

هدف شما از سئو سایت چیست؟

نظر خود را برای ما ارسال کنید ، هدفتان از سئو سایت و افزایش فروش محصولاتتان چیست؟ نظرات شما برای ما بسیار ارزشمند است و حتما منتشر خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *